Skip to content Skip to footer

Silo üstü emniyet ventili kapalı depolama alanları için geliştirilmiş bir ekipmandır. Silo Üzerine monte edilen Emniyet Ventilleri, (basınç emniyet valfi, patlatma kapağı, emniyet kapağı, basınç şalteri) silobas ile veya pnömatik taşıma yöntemleri ile silo, bunker, tank gibi kapalı bir depolama alanına malzeme (kireç, un, karbon, alçı, çimento, bentonit, kalsit, kepek, PVC , HFFR, gibi toz veya granül halindeki malzemeler)  gönderilmesi esnasında basınç yükselmesi durumunda açılarak içerideki basıncı dışarıdaki basınca eşitleyen ekipmanlardır.

Silo Üstü Emniyet Ventili Neden Kullanılmalı ?

Siloda silo üstü jet filtre olsa bile temizliğinin ya da bakımının yapılmadığı durumlarda depolama alanının zarar görmesini engelllemektedir. Tamamen makanik olarak tasarlanmış olan sistem herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymamaktadır. AlfaSen’ in mühendislerinin belirlemiş olduğu basınç değerlerini montaj ekibi birebir uygular ve acil bir durumda silonun zarar görmesini engelleyerek basıncı eşitler, görevini tamamladıktan sonra tekrar eski haline döner.

Silo Üstü Basınç Ventili Özellikleri

Basınç değeri talep edilen verilere göre anlık olarak düzenlenebilmektedir.Üst kapağı metal olarak tasarlanmıştır. Dolu, yüksek hızda rüzgarlar gibi doğal afet durumlarına karşı dayanıklıdır. Siloya bağlanabilmesi için karşılık flanşı ürünle birlikte gönderilmektedir.Talep edilirse silo üstü filtre üzerine akuple edilerek tek parça halinde gönderilebilmektedir. Bu sadece firmamız tarafından yapılan bir uygulamadır.Karbon çeliği ya da piyasada dkp, siyah sac olarak anılan isimlerle ürün stoklarımızda her zaman tutulmaktadır. Gıdaya uygun pasalanmaz ürün istenildiği takdirde hızlı bir şekilde üretimi yapılabilmektedir. İhrac ettiğimiz Silo üstü emniyet ventili için depomuzda stok tutmaktayız. WAM Group’ un ürününlerini de tarafımızdan tedarik edebilirsiniz.

Silo üstü jet filtreler nemden dolayı kartuşlarının üstünde malzeme topaklaşması yaşandığında bu ekipmanın önemi ortaya çıkmaktadır. Filtrelerin bakımları iyi yapılmadığı takdirde sistem devreye girmektedir. Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Daha büyük güvenlik ve maddi sorunlara yol açmaması için kullanılması azami ölçü de önemlidir. Bu sistemin devreye girmiş olması bir şeylerin yolunda gitmdiğinin göstergesidir. Ventil açtığında mutlaka filtre kartuşları kontrol edilmelidir. Aksi takdirde filtrasyon olmadan dışarıya tütün + hava karışımı gideceğinden dolayı doğa kirliliğine ve hammadde kaybına yol açacaktır.