Silo Üstü Emniyet Ventili

Silo Üstü Emniyet Ventili

Silo üstü emniyet ventili kapalı depolama alanları için geliştirilmiş bir ekipmandır. Silo Üzerine monte edilen Emniyet Ventilleri, (basınç emniyet valfi, patlatma kapağı, emniyet kapağı, basınç şalteri) silobas ile veya pnömatik taşıma yöntemleri ile silo, bunker, tank gibi kapalı bir depolama alanına malzeme (kireç, un, karbon, alçı, çimento, bentonit, kalsit, kepek, PVC , HFFR, gibi toz veya granül halindeki malzemeler)  gönderilmesi esnasında basınç yükselmesi durumunda açılarak içerideki basıncı dışarıdaki basınca eşitleyen ekipmanlardır.

Silo Üstü Emniyet Ventili Neden Kullanılmalı ?

Siloda silo üstü jet filtre olsa bile temizliğinin ya da bakımının yapılmadığı durumlarda depolama alanının zarar görmesini engelllemektedir. Tamamen makanik olarak tasarlanmış olan sistem herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymamaktadır. AlfaSen’ in mühendislerinin belirlemiş olduğu basınç değerlerini montaj ekibi birebir uygular ve acil bir durumda silonun zarar görmesini engelleyerek basıncı eşitler, görevini tamamladıktan sonra tekrar eski haline döner.

Silo Üstü Emniyet Ventili Özellikleri

Basınç değeri talep edilen verilere göre anlık olarak düzenlenebilmektedir.Üst kapağı metal olarak tasarlanmıştır. Dolu, yüksek hızda rüzgarlar gibi doğal afet durumlarına karşı dayanıklıdır. Siloya bağlanabilmesi için karşılık flanşı ürünle birlikte gönderilmektedir.Talep edilirse silo üstü filtre üzerine akuple edilerek tek parça halinde gönderilebilmektedir. Bu sadece firmamız tarafından yapılan bir uygulamadır.Karbon çeliği ya da piyasada dkp, siyah sac olarak anılan isimlerle ürün stoklarımızda her zaman tutulmaktadır. Gıdaya uygun pasalanmaz ürün istenildiği takdirde hızlı bir şekilde üretimi yapılabilmektedir. İhrac ettiğimiz Silo üstü emniyet ventili için depomuzda stok tutmaktayız. WAM Group’ un ürününlerini de tarafımızdan tedarik edebilirsiniz.

Silo Emniyet Ventili Çeşitleri (Emniyet Valfi)

 

Silo-ustu-emniyet-ventili-valfi-safety-valve

VCP Yaylı Beslemeli Basınç Kontrol Vanasını incelemek için tıklayınız

 

VHS-C-Membranlı Basınç Kontrol Vanası
VHS-C-Membranlı Basınç Kontrol Vanası incelemek için tıklayınız